Powerbank - разбираємо відмінності оригіналу від копії. Поради, вибір та придбання.

  • 03 квітень 2017 21:39:52
  • Переглядами: 1307

Недавно до нас звернувся потенційний покупець з проханням допомогти у виборі повербанку. Під час розмови ми вияснили, що до цього він вже придбав подібний зовнішній акумулятор дешево на одній відомій дошці оголошень дуже дешево, однак залишився вкрай незадоволений покупкою – потужного зарядного пристрою (заявлена ємкість в 20 000 mAh) вистачило лише на 2-3 зарядки смартфона з батареєю на 2000 мАг. Звісно що насправді реальні характеристики придбаної батареї були в рази менші заявлених.

«Слідство вели знавці» (с) Або що має всередині дешевий зовнішній акумулятор.

Ми вирішили трохи прояснити ситуацію для всіх потенційних покупців, щоб вони не повторювали помилок і надалі обирали лише якісний товар, який буде приносити радість та служитиме довго. 

Далі будуть наведені реальні приклади з фотозвітом. Особливо корисним буде другий приклад, де чітко видно, як обманюють тих, хто хоче придбати зовнішній акумулятор дешево. Як і будь-яку іншу річ.

Мабуть ні для кого не секрет, що більшість зовнішніх акумуляторів виробляється в Китаї. Пояснення тому просте - більш дешева сировина і робоча сила дозволяють виробляти конкурентноздатний по вартості товар. Тому багато відомих виробників перенесли власне виробництво до Китаю, однак використовують жорстку систему контролю якості продукції, що виготовляється. Той же Apple iPhone виготовлено у Китаї, однак це не заважає йому бути одним з кращих. 

Але є і друга сторона медалі – для отримання прибутків деякі виробники випускають копії популярних товарів. При їх виробництві використовуються більш дешеві технології та сировина, які найчастіше не забезпечують необхідного рівня якості. 

Розглядаючи такі пристрої, як портативні акумулятори, варто зазначити, що в підробках використовується більш дешевий та недовговічний пластик корпусу, а також батареї меншої ємкості (містять менше Li-Ion), т.ч. фактична ємкість відрізняється від заявленої дуже сильно (такі повербанки можуть мати 40-50% заявленої потужності, а іноді і менше).

Окрім цього, виробник здешевлює товар у будь який можливий варіант. І якщо менша потужність відображується лише на можливій кількості зарядок, то здешевлення схем контролю заряду/розряду може призвести до самозаймання під час заряду такої АКБ через перезаряд.


Так чи варта економія декількох сотень гривень того, щоб ризикувати власною безпекою та відсутністю гарантії на товар?


Важливо розуміти, що купуючи офіційний якісний Powerbank, Ви, насамперед, захищені:

- товар буде належної якості і максимально відповідати заявленим технічним характеристикам;

- товар виготовлено з дотриманням усіх вимог та технологій ,тому строк його служби буде тривалим і без неприємних "сюрпризів";

- у випадку поломки, Ваш пристрій буде замінено по гарантії або відремонтовано в сервісному центрі даного бренду.


Розбираємо зовнішній акумулятор. Порівняння оригіналу та копії.

Для прикладу наведемо Вам такий цікавий варіант зовнішньої АКБ, як Remax Lip Max RPL-12 2400 mAh

У нас у продажу також є така модель портативного зарядного пристрою, тому було з чим порівнювати.

Розпочинаємо:

Даний аксесуар виготовлено у вигляді жіночої помади. Зовні дуже привабливий, серед інших речей у жіночій сумочці він здається рідним предметом. Але окрім зовнішнього вигляду він ще й приносить велику користь дамам. Накрасити губи такою помадою навряд чи вийде. А ось зробити ще декілька сотень селфі за вечір, підзарядивши смартфон – легко.

Цей повербанк має одну вбудовану батарею на 2400 mAh, що цілком достатньо для повної зарядки середньостатистичного сучасного смартфону. Разом з тим – він легкий, міцний і надійний. В комплекті з ним є дуже якісний кабель .
Якось нам на очі попався практично такий самий зовнішній акумулятор, але в іншій коробці. Як нам пояснив продавець одного з магазинів – це оригінал, але просто із другої партії. Ось цей «оригінал з іншої партії» ми і взяли на пробу. Ціна його, до речі, дешевша лише на 50 гривень, тому розумні люди поставлять під сумнів доцільність такої економії.

Для порівняння наводимо фото – у оригінала коробочка охайна, невелика. Сам гаджет запаковано у м'який полімерний чохол з надписом REMAX та рукописним підписом. В окремій коробочці всередині знаходиться якісний кабель зручної довжини. Пластик приємний на дотик, написи чіткі, роз'єми блискучі.

Коробка «із другої партії» виглядає, скажімо так, "трошки гірше"… Сам пристрій лежить у пластиковому піддоні, там же знаходиться кабель, який одразу не викликає довіри. Пластик акумулятора досить нормальний, однак покриття ковпачка «помади» вже потерте (скоріш за все пошкодилось при транспортуванні). Роз'єми впаяні не дуже охайноСпочатку ми провели тестування реальної ємкості.

Для початку повністю розрядили обидва повербанка до вимкнення. Після цього поставили на заряд, увімкнувши кожен з пристроїв до вимірювального приладу.

Оригінальний акумулятор зарядився за 2.5 години і показав результат 2380 mAh при заявлених 2400, що являється цілком прийнятним результатом. Другий же повербанк заряджався трохи менше двох годин і зміг накопичити в собі лише 1760 мАг, що є посереднім результатом. Треба зазначити, що часто копії мають набагато меншу ємкість у порівнянні з оригіналом.

При заряді ми звернули увагу, що в оригінальному пристрої індикатор під час заряду горить поперемінно червоним і синім світлом. В копії індикатор горить тьмяним червоним світлом.


Другий тест ми провели на "віддачу" ємкості та максимальний струм заряду.

В цьому тесті оригінальний акумулятор забезпечив вихідний струм в 1А і швидкість заряду повністю розрядженого смартфону нічим не поступалася мережевому зарядному пристрою. Протягом 2 годин він був повністю заряджений (батарея смартфона на 2100 mAh). При цьому повербанк ще мав трохи запасу енергії в собі.

Копія повела себе значно гірше – максимальний струм обмежувався при тих самих умовах на рівні 0.6 А, а його ємкості не вистачило для повного заряду смартфону. Більш того, він досить сильно нагрівався у місці роз'єму і мав значні втрати. Тестер показав, що до моменту вимикання копія встигла віддати 1530 мАч, втративши більше 10% на нагрів.


Нам стало цікаво, що ж всередині у копії? 

Отже, спроби розібрати оригінальний зовнішній акумулятор без пошкодження корпусу провалилися – все склеєне дуже надійно. Ламати ми його не мали бажання.

Зате копія легко розібралася на дві половинки при легкому повороті верхньої частини (ковпачка «помади»).

На наш подив, якість пайки і друкована плата в цілому, виготовлені охайно і якісно. Сам елемент живлення невідомого походження, без маркування і зазначення ємкості. Орієнтовно його реальна ємкість не перевищує 1800 mAh.


В деякому плані компенсуючим варіантом може слугувати можливість заміни цього невідомого за потужністю елементу на якісний li-ion акумулятор форм-фактора 18650 на 2800-3000 мАг.


Мегапотужний powerbank на 30 000 мАг. Чи існує диво?

Також, автором даного огляду три роки тому було придбано фантастично потужний зовнішній акумулятор за більш, ніж скромні 15 доларів. 

Ось такий портативний зарядний пристрій із заявленою ємкістю 30 000 (тридцять тисяч!) mAh – тобто це 30 ампер-годин потужності, а для простого розуміння – це можливість віддавати при напрузі у 5В струм в 1А протягом 30 годин! Повербанк має два USB роз'єми, один з яких повинен видавати 1А, а інший - цілих 2А при 5 вольтах напруги. Також є індикатор остаточного заряду і два світлодіода для підсвітки. Тобто в мріях намалювалася мобільність у подорожі на протязі цілого місяця, з ліхтариком і при мінімальних габаритах. 


Перше розчарування прийшло тоді, коли смартфон з батареєю 2600 мАг зарядився лише 4.5 рази від цього повер банку. Тобто фактично, замість заявлених 30 000 мАг АКБ забезпечувалося лише близько 12 000 mAh. Продавець порекомендував декілька разів повністю розрядити і потом зарядити пристрій, щоб «розігнати» акумулятори. Звичайно ж це не допомогло. Повернути товар не вийшло. Картина, думаю, знайома тим, хто купував щось на OLX чи різноманітних яскравих односторінкових сайтах.

Через рік не дуже частого користування (3-5 разів на місяць), ємкість впала відсотків на 30. В даний момент залишкова ємкість складає не більше 8000 мАг.

З приводу порівняння попередніх зарядних пристроїв було прийняте рішення розібрати і цей повер банк.


Отже, що ми бачимо всередині: все ті ж самі блакитні без маркування елементи живлення, 8 штук, з'єднаних паралельно. Якщо загальна ємкість на початку була 12 000 мАг, то шляхом простого підрахунку отримуємо реальну ємкість кожного елемента на рівні близько 1500 мАг (в перерахунку на 5В вихідної напруги). Навіть якщо припустити, що реальна ємкість була б на рівні 3000 мАг (рідко зустрічаються більш потужні АКБ такого типу в продажу), то загальна сума потужностей склала б 8 * 3000 = 24000 мАг. Але навіть в такому випадку потужність, що віддається, все одно вийшла б меншою, оскільки 3000 мАг вказується для напруги 4.2В (напруга одного елемента), а на виході повербанка ми маємо 5В. Тобто за законом збереження енергії вихідна потужність при більшій напрузі буде меншою - частина загубиться при перетворенні. 
До речі, витягти з нього струм вище 1А нам так і не вдалося - обидва роз'єми по суті заведені на одну шину і видають абсолютно однаковий струм. 

А тепер пригадайте, яка захмарна ємкість вказується на недорогих зовнішніх акумуляторах невідомого походження? На пристрої розміром з пачку цигарок легко пишуть 20-30 тисяч мАг без жодних докорів сумління. І все це «щастя» в роздрібній торгівлі коштує якихось 200-300 грн. Якщо взяти вартість однієї батареї ємкістю 3000 мАг і помножити на 8, то для розглянутого вище зарядного пристрою загальна вартість тільки елементів живлення склала б більше 600 грн. Але ж потрібен ще корпус, друкована плата. Додамо прибуток виробника, продавця і вартість доставки в Україну. 

Здешевлення маємо за рахунок обману покупця:

- невідповідність ємкості;

- використання дешевих і неякісних комплектуючих;

- відсутність гарантії та можливості обміну бракованого товару.


Зовнішній акумулятор із зарядом від сонячної батареї

Окремим видом обману є дешевий зовнішній АКБ з сонячними батареями. Ні, звичайно ж вони заряджаються від сонячного світла і навіть якось намагаються зарядити потім смартфон. Однак проблема у тому, що така сонячна батарея дає дуже слабкий струм, якого недостатньо для повноцінного заряду. Всередині такої «сонячної» зарядки знаходиться така ж група батарей, як і в попередньому випадку. І якщо їх загальна ємкість становить, наприклад, 10 000 мАг, а сонячна панель (розміром з пачку сигарет) дає на виході при яскравому сонці навіть 200 мАг, то для повної зарядки повербанку потрібно до 50 годин перебування на яскравому сонці. Можливо для пустелі без єдиного острівця тіні це й варіант.

Тому частіше за все ці "сонячні" зарядки заряджають так само, як і звичайний Powerbank – тобто від мережі.Підсумовуючи все раніше сказане, хочемо порадити: не варто намагатися обманути власні очікування і купувати задешево товар невідомого походження. Просто варто порівняти ціни на аналогічні товари від відомих брендів і все стане на свої місця. Тим більше, що це не іграшка на один день - це пристрій, який повинен забезпечувати Вас енергією протягом тривалого періоду тоді, коли немає доступу до розетки. І спроба здешевити покупку може обернутися розчаруванням в самий невідповідний момент, коли пристрій розрядиться раніше строку.

Оскільки деякі підробки важко відрізнити від оригінального товару (як деякі варіанти Xiaomi, наприклад), то єдиним вірним варіантом буде придбання батареї у офіційного дилера або в магазині, який дає гарантію. Цим Ви убезпечите себе від неприємних розчарувань від покупки, а куплений зовнішній акумулятор буде радувати Вас безвідмовною і тривалою роботою.


З повагою,

Завжди Ваш, інтернет-магазин Maxi-Fun.com.ua